کمی در مورد محصولات چوبی و ساخت آنها بیشتر بدانیم.

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۸:۱۴ ق.ظ

ساخت دکوری و ظروف چوبی چگونه است؟

دکوراسیون داخلی خلاقانه با مواد طبیعی راحت است. طراحی پایه، یکی از روش­های مدرن را در دکوراسیون خانگی تعیین می­کند. ایده­هایی درباره­ی دکوراسیون وجود دارد که نشان­دهنده­ی روش­های خلاقانه و مدرن برای ارائه­ی طراحی شیک به مواد طبیعی می­باشند. این ایده­ها الهامات عالی برای تزیین زیبا و سالم داخل خانه و سازگار با محیط زیست به شمار می­روند. این ایده­ها می­توانند برای تزیین اتاق­های بیرونی نیز مفید باشند.

 

 

تزیین داخلی مدرن با مواد و هنرهای طبیعی جالب، خوش­آیند و منحصربفرد بنظر می­آید. مواد طبیعی و سازگار با محیط زیست جذابیت از لحاظ زیبایی و راحتی را در فضاهای زندگی ایجاد می­کنند. شاخه­ها و پوست درخت، میوه­ی درخت بلوط و میوه­های درخت کاخ، برگ­ها و دانه­ها، سنگریزه­های ساحل و صدف­ها، گل­های خشک، و چوب آب آورده، مواد طبیعی عالی برای افزودن طرح­های اصلی به بخش­های داخلی خانه به شیوه­ی مدرن و سازگار با محیط زیست می­باشند.

تزیین کردن به روش سازگار با محیط زیست که از روش­های خانگی دست­ساز و خلاقانه و مواد طبیعی استفاده می­کند یک روش ارزان برای این است که خانه­ی شما زیبا و طبیعی بنظر آید. ساخت دکوراسیون­های خانگی ساده­ که با مواد طبیعی طراحی شده­اند آسان می­باشد. هنرهای دست­ساز زمان کمتری را در مقایسه با زمان یافتن چیزی که می­خواهید بخرید صرف می­کنند. مواد سالم، سازگار با محیط زیست و طبیعی باعث سلامتی و حال خوب شما می­شوند که مزیت دیگری است. تمام مواد طبیعی دارای بافت­های خارق­العاده می­باشند و رنگ­های زیبایی را به طراحی داخل خانه ارائه می­دهند.

 

 

 

علاوه بر دکوری­های دست ساز چوبی، ظروف چوبی نیز برای خانه کاربرد دارند که در قسمت زیر نکاتی درباره­ی آنها ارائه داده­ایم:

حقایق و توصیه­ها درباره­ ی ظروف چوبی

1.       بطور کلی بشقاب­های چوبی برای سرو غذا و استفاده از چاقو و چنگال طراحی می­شوند و بعنوان صفحه­های برش طراحی نمی­شوند.

2.       ظروف چوبی خود را با آب و صابون و با دست بشویید.

3.       گهگاهی آنها را با 2 قاشق مایع سفیدکننده­ی محلول در یک لیتر آب تمیز کنید. هر گونه چسبناکی از ظروف چوبی خود را بوسیله­ی ساییدن با نمک بزدایید.

4.       ضدعفونی کردن کاسه­های چوبی و ظروف چوبی کمک به کنترل رشد باکتری­ها می­کند. سرکه­ی سفید بسیار مؤثر است. 1 پیمانه سرکه­ی سفید را با 5 پیمانه آب مخلوط کنید، تمام کاسه را با آن مرطوب کنید و اجازه دهید که محلول بمدت چند دقیقه روی سطح کاسه بماند. کاسه را با آب گرم بشویید و اجازه دهید که هوا آن را خشک کند. یا یک بطری اسپری را با مخلوط 50-50 سرکه­ی سفید و آب پر کنید و در صورت نیاز کمی اسپری نمایید سپس باقیمانده­ی آن را با یک حوله­ی تمیز پاک کنید.

 

 

5.       گاهی اوقات روغن معدنی تصفیه شده را روی چوب بسایید و اجازه دهید که حدود 30 دقیقه روی آن بماند سپس باقیمانده­ی روغن را پاک کنید.

6.       یک دیس کاملاً پهن بهترین گزینه برای قرار دادن میوه و سبزیجات و خوردن غذاهای غیرمایع در آن می­باشد.

7.       دیس­های چوبی با لبه­های بالا آمده برای خوردن تمام انواع وعده­های غذایی موجود می­باشند (مانند هر گونه بشقاب عادی).

8.       کاسه­های چوبی عمیق و کم­عمق برای خوردن سوپ­ها، سالادها و دسرها موجود می­باشند.

9.       برای دیس­های چوبی کیفیت بسیار بالای چوب باید در نظر گرفته شود، بطور کلی چوب سنباده زده می­شود تا برای راحتی تمیز کردن، بسیار صاف باشد.

اگر مایل هستید که نمونه­هایی از این محصولات را مشاهده کنید اینجا کلیک کنید.