چرا امروزه انتخاب اول ما لیوان های سرامیکی هستند؟

۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۷:۱۵ ق.ظ

چرا دکوری و لیوان سرامیکی انتخاب کنیم

لیوان­های سرامیکی دست­ساز بعنوان یک هدیه و برای استفاده­ی شخصی یا در محل کار فوق­العاده هستند. هنگامی که شما در حال تصمیم گرفتن برای خرید یک لیوان سرامیکی می­باشید هزاران نکته برای بررسی کردن وجود دارد. آیا می­خواهید که نوشیدنی­تان گرم بماند؟ آیا مایل هستید که نوشیدنی خود را در لیوان­های شیک بنوشید؟ شاید سعی می­کنید که به محیط زیست نیز آسیب نرسانید. با بسیاری از گزینه­های مختلف در انتخاب یک لیوان، در اینجا چند دلیل برای استفاده از لیوان­های سرامیکی دست­ساز وجود دارند.

لیوان­های سرامیکی گرما را بهتر نگه می­دارند

اولین دلیل برای انتخاب یک لیوان سرامیکی از طرح­های دیگر این است که سرامیک نوشیدنی شما را در مدت زمان بیشتری داغ­تر نگه می­دارد. سرامیک گرما را با سرعت کمتر از انواع دیگر لیوان­ها که در آنها سرامیک دارای منافذ بیشتر است، از دست می­دهد به این معنا که در لیوان­های سرامیکی رسانایی کندتر رخ می­دهد. رسانایی از دست دادن گرما است که از طریق تماس مستقیم دو ماده می­باشد، یکی از آنها سردتر از دیگری است. منافذ کمی که در روزنه­های سرامیک ایجاد می­شوند مانند عایق عمل می­کنند و فرآیند رسانایی را کند می­کنند.

اما رسانایی تنها موردی نیست که کمک به سرد شدن نوشیدنی می­کند، انتقال گرما نیز نقشی در این موضوع دارد. انتقال گرما از دست دادن گرما از طریق هوا می­باشد. هنگامی که لیوان در ابتدا گرم می­شود گرما را از طریق انتقال گرما به هوای اطراف از دست خواهد داد. سپس این سبب می­شود که گرمای بیشتری را از قهوه از طریق رسانایی جذب کند. سرامیک دارای گرمای بیشتر از شیشه می­باشد بدین معنی که گرما را از طریق انتقال گرما با سرعت کمی کندتر از شیشه از دست خواهد داد. در مورد یک لیوان سرامیکی از دست دادن گرما از طریق انتقال گرما باید حدود 11 درصد کندتر از یک لیوان شیشه­ای دارای شکل و اندازه­ی یکسان با آن رخ دهد.

 

نوشیدنی در لیوان سرامیکی دارای مزه­ی بهتری می­باشد

مانند هر محصول آشامیدنی که مصرف می­کنیم دارای درک خاصی از این مسئله می­باشیم که چه زمانی دارای استانداردهای کیفیت می­شود. در مورد قهوه­ای که می­نوشیم، وسیله­ی حامل آن که برای مصرف کردن آن استفاده می­کنیم می­تواند مزه­ی آن را بهتر کند. وزن، ترکیب، راحتی و زیبایی کلی نقشی در مزه­ی آشامیدنی که در حال نوشیدن آن می­باشیم دارا می­باشند و ظرف دیگری وجود ندارد که مانند لیوان سرامیکی کاملاً مناسب دستان شما باشد.

بطور کلی مزه ­ی نوشیدنی در یک لیوان استیل ضدزنگ در واقع بوسیله­ی صابون، روغن­های بوگرفته­ی قهوه، تولید چرب­کننده­ها و غیره ایجاد می­شود.

شیک­ تر می­ باشند و مطابق مد روز هستند

لیوان­های سرامیکی می­توانند به هر رنگ، شکل، اندازه و نوع که افراد مختلف می­خواهند سفارش داده شوند. گزینه­ ها برای موقعیت­ها و مکان­های مختلف بی­پایان هستند.  بجای رفتن به فروشگاه محلی و انتخاب یک لیوان گران قیمت که هر فرد دیگری دارای آن می­باشد با انتخاب یک لیوان سرامیکی دست­ساز و سفارشی برجسته و انگشت ­نما شوید.